Forum wymiany wiedzy

Poniżej zamieściliśmy ciekawe i inspirujące materiały dotykające różnych zagadnień związanych z wdrażaniem zmian służących poprawie efektywności biznesu:Uwaga: korporacja! (doświadczenia polskich CIO) PDF Drukuj Email
Robert Jesionek

CIO, który dowiaduje się, że jego firma w Polsce zostanie przejęta przez międzynarodową korporację, ma prawo poczuć się nieswojo. Co powinien zrobić, by odzyskać swoją menedżerską pewność?

Jeśli do tej pory nie znalazłeś się w sytuacji "wkomponowania" w świat korporacji, to na tę ewentualność wciąż masz szansę przygotować się, korzystając z doświadczeń innych. Rachunek potencjalnych zysków i strat związanych z taką zmianą, to absolutny punkt wyjścia, zanim podejmiesz decyzję "co dalej'?

Więcej…
 
Nim pawian alfa przegryzie ci grdykę PDF Drukuj Email
Robert Jesionek

Od pewnego czasu z mojego biurka nie znikają dwie książki o życiu we współczesnych firmach. Jedna, w swym opisie korporacyjnej rzeczywistości, odwołuje się do praw rządzących światem dzikich zwierząt. Druga porównuje je do realiów życia w katolickiem zgromadzeniu zakonnym. Nie przesadzę, jeśli powiem, że gdybym obie te pozycje przeczytał 15 lat temu, to wiele rzeczy w swoim życiu zrobiłbym lepiej...

jungle1

Więcej…
 
Zmiana w organizacji to szansa, a nie zagrożenie PDF Drukuj Email

Kiedy trafił do Mota-Engil Polska w 2005 roku, IT przechodziło ciężki okres. Dzięki umiejętnościom komunikacyjnym i zdolności adaptacji szybko awansował na stanowisko Menadżera IT. Dziś zarządza obszarem IT całego regionu Europy Środkowej. - Najważniejsze to rozwiązywać problemy a nie je tworzyć. - mówi Dawid Kuźba, Menadżer IT w MESP Central Europe, Centrum Usług Wspólnych Grupy Mota-Engil - Biznes oczekuje od IT innowacji i propozycji rozwiązań, a nie zawiłego tłumaczenia problemów technicznych.

Więcej…
 
Zdarzają się męskie rozmowy. Zaangażowanie zarządu oczami wiceprezesa PDF Drukuj Email

"Nie wyobrażam sobie braku zaangażowania zarządu w kluczowe dla firmy projekty. To dzięki nim zarząd realizuje postawione sobie cele" - mówi Konrad Marchlewski, wiceprezes zarządu ds. finansowych Grupy Atlas.

Więcej…
 
Projekt musi mieć ojca, matkę i sponsora - Budowanie zaangażowania zarządu oczami CIO PDF Drukuj Email

Zaciekawiły nas doświadczenia Grupy Atlas, w której zaangażowanie zarządu w realizację kluczowych przedsięwzięć w obszarze IT oraz współpraca na linii IT- Biznes funkcjonują wyjątkowo dobrze. O angażującym się zarządzie i kulturze gospodarności rozmawiamy z szefem IT Grupy Atlas Bogusławem Święcickim.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, 1) == 0)?