Forum wymiany wiedzy

Poniżej zamieściliśmy ciekawe i inspirujące materiały dotykające różnych zagadnień związanych z wdrażaniem zmian służących poprawie efektywności biznesu:Największe ryzyka wdrożeń systemów BI PDF Drukuj Email

Niniejszy artykuł prezentuje doświadczenia osób wdrażających rozwiązania BI i stara się udzielić odpowiedzi na pytanie, dlaczego wdrożenia systemów BI to zwykle bardzo skomplikowane przedsięwzięcia, a spełnienie pokładanych w nich oczekiwań jest wyzwaniem dla każdej organizacji, a także jak uniknąć problemów przy wdrożeniu systemu BI i czy istnieją systemy wczesnego ostrzegania o potencjalnych trudnościach.

Więcej…
 
ComputerWorld - Strzał w dziesiątkę PDF Drukuj Email
Wartość systemu CRM kryje się w wykorzystaniu jego jako systemu analitycznego, a nie tylko operacyjnego.

W nowoczesnym marketingu orientacja na produkt została zastąpiona orientacją na klienta. Ta zmiana wymaga od pracowników działów marketingu w firmach nowych umiejętności i wiedzy. Najbardziej pożądana staje się wiedza o kliencie - czego potrzebuje, jakie ma oczekiwania, co myśli o kierowanych do niego ofertach.

Przeczytaj cały artykuł

 
CIO - Ryzyko - operacyjne czy projektowe? PDF Drukuj Email

Ryzyko - operacyjne czy projektowe?
Mimo że jest wiele cech wspólnych między zarządzaniem ryzykiem operacyjnym i projektowym, są to dwie różne specjalizacje, występujące w zupełnie różnych obszarach.

Pojęcie zarządzania ryzykiem występuje w wielu obszarach działalności gospodarczej. Ryzyko klasyfikowane jest na różne sposoby w zależności od czynników, źródeł występowania, skutków itp. Obecnie temat zarządzania ryzykiem staje się coraz bardziej popularny i przyciąga uwagę szerszej grupy menedżerów. W tym temacie najczęściej używane są pojęcia zarządzania ryzykiem projektowym i zarządzania ryzykiem operacyjnym, ale różnica między nimi nie jest dla wszystkich oczywista, więc zdarza się, że są ze sobą mylone.

Z zarządzaniem ryzykiem w projektach mamy do czynienia podczas ich realizacji, a więc w sytuacjach nowych, wyjątkowych, niepowtarzalnych, będących pewnego rodzaju eksperymentem w organizacji. Zarządzanie ryzykiem w tym przypadku ma za zadanie zwiększyć szansę sukcesu projektu. Ryzyko operacyjne występuje podczas realizacji procesów biznesowych, czyli w sytuacjach powtarzalnych, znanych i dobrze rozumianych, bo realizowanych cyklicznie. Wynika ono z błędów ludzkich lub spowodowane jest przez wykorzystywane środki techniczne. Zarządzanie ryzykiem w tym przypadku ma za zadanie zwiększyć szansę osiągnięcia określonych wskaźników procesu.

Przeczytaj cały artykuł

 
Personel Plus - Transformacja bez obaw PDF Drukuj Email
Czyli jak zamienić lęk w motywację do działania ? studium przypadku.

Realizacji trudnych lub ważnych projektów często towarzyszą silne emocje. Szczególnie zauważalne jest to sytuacji kryzysowej, kiedy konieczne są radykalne zmiany w harmonogramie prac. Podejmowanie decyzji o zmianie terminu, budżetu, zakresu lub celu projektu w warunkach niepewności, pod presją czasu, przy niepełnej informacji jest trudne bez odpowiedniego wsparcia. Ratunkiem jest dobrze zorganizowany proces zarządzania ryzykiem. Dzięki niemu jesteśmy w stanie dokonać transformacji lęku w motywację do działania, ułatwić przyjęcie odpowiedzialności w stanie zagrożenia..

Przeczytaj cały artykuł (plik pdf 601 KB)

 
Teleinfo - Forum ekspertów PDF Drukuj Email

Zarządzanie ryzykiem w projektach IT - forum ekspertów.
Mimo stosowania coraz bardziej zaawansowanych metodyk zarządzania projektami,
nadal wiele z nich nie kończy się w terminie i przekracza budżet. Dlatego też warto
zainwestować w zarządzanie ryzykiem i kontrolować je w usystematyzowany sposób.

Przeczytaj cały artykuł

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, 1) == 0)?