Forum wymiany wiedzy

Poniżej zamieściliśmy ciekawe i inspirujące materiały dotykające różnych zagadnień związanych z wdrażaniem zmian służących poprawie efektywności biznesu:Co to jest projekt wysokiego ryzyka? PDF Drukuj Email

Przygotowując  się do uruchomienia projektu, czyli całej serii działań zmierzających do osiągnięcia konkretnego celu w organizacji, decydenci często stają przed dylematem, czy powinni uruchomić daną inicjatywę, czy też nie. Przy podejmowaniu takiej decyzji zwykle kierują się spodziewanymi korzyściami w zestawieniu z prognozowanymi kosztami. Aby mieć pełną informację konieczną do podjęcia decyzji, spodziewane korzyści powinny zawierać także informacje o szansach rodzących się na skutek wykonania projektu. Koszty z kolei powinny obejmować ryzyka związane z realizacją projektu. Wielokrotnie to ryzyka decydują o tym, czy zdecydujemy się na realizację danej inicjatywy, czy też nie.  Mogą to być ryzyka związane z niedotrzymaniem terminu zakończenia prac, przekroczeniem zakładanych wydatków, czy też niedostarczeniem spodziewanych korzyści. Ich skutki mogą być akceptowalne przez organizację jak i spowodować kryzys, a w konsekwencji upadek firmy.

Kiedy zatem poziom ryzyk związanych z realizacją inicjatywy jest tak duży, że mamy do czynienia z projektem wysokiego ryzyka, w którym ryzyka mogą zaważyć na naszych strategicznych decyzjach?

Więcej…
 
Logistyk czyli chłopiec do bicia PDF Drukuj Email

Dzięki wysokiej jakości obsługi klienta i wywiązywaniu się z obietnic dostarczania towaru w określonej ilości i zadeklarowanym czasie dział sprzedaży może rozwijać relacje z klientami. Odpowiedzialność za opóźnienia w realizacji zamówień spada zwykle na dział logistyki, który jest ostatnim ogniwem łańcucha dostaw. Czy jednak wina za brak towaru w magazynie lub nieterminową dostawę słusznie spada na logistyków?

Więcej…
 
Studium Możliwości - aby świadomie wybierać kierunki działań w biznesie PDF Drukuj Email

Studium Możliwości

Zauważyłeś, że departament w Twojej firmie powinien działać efektywniej, realizacja procesu mogłaby kosztować mniej, a działalność przynosić większe przychody. Chcesz dokonać zmiany w swojej organizacji. Planujesz wdrożyć nowy system informatyczny, zmienić strukturę organizacyjną i zakres odpowiedzialności albo wyoutsourceować wybrane procesy. Poniżej przeczytasz o pierwszej fazie realizacji projektu, czyli Studium Możliwości - naszej metodzie inicjowania projektu, aby przedsięwzięcie osiągnęło sukces.

Każda duża zmiana w organizacji może zakończyć się porażką ze względu na typowe ryzyka:

  • Nie znane lub trudne do określenia korzyści z realizacji projektu
  • Niskie poparcie projektu na najwyższym poziomie zarządzania w firmie i jego spadek w trakcie realizacji
  • Brak odpowiedzialności użytkowników biznesowych za wybrane rozwiązania
  • Nieoptymalnie określony zakres prac, w szczególności niekompletny lub zbyt szeroki zakres zmian w procesach firmy
  • Problemy komunikacyjne pomiędzy działami firmy oraz pomiędzy firmą, a ewentualnymi dostawcami

Głównym zadaniem Studium Możliwości jest redukcja ryzyk związanych z realizacją projektu już na początkowym etapie prac.

Więcej…
 
CIO - Top emocje PDF Drukuj Email

Wyniki badań dowodzą, że mózg nie dba o fakty. Ważne jest to, o czym jesteśmy święcie przekonani. Ta wirtualna rzeczywistość jest podstawą naszych emocji, decyzji i działań.

Każdej emocji towarzyszy wydzielanie odpowiedniego "koktajlu" neuropeptydów, takich jak endorfiny, dopaminy czy adrenalina, które działają na nas jak naturalne narkotyki - uzależniają.

Więcej…
 
Ryzyko jak kukułcze jajo PDF Drukuj Email

Wynik wyboru dostawcy jest efektem kompromisów oraz wypadkową potrzeb i możliwości obu stron. Elementem, którego każda ze stron obawia się najbardziej i ze wszelką cenę chcę się go pozbyć to obszar niepewności i ryzyko związane z realizacją projektu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, 1) == 0)?