Forum wymiany wiedzy

Poniżej zamieściliśmy ciekawe i inspirujące materiały dotykające różnych zagadnień związanych z wdrażaniem zmian służących poprawie efektywności biznesu:40 największych problemów z wdrożeniem CRM PDF Drukuj Email

Uczestnicy przeprowadzonego w czerwcu 2009r. badania wskazali ponad 40 różnych problemów pojawiających się we wdrożeniu systemu CRM, które ich zdaniem mają kluczowe znaczenie dla powodzenia projektu.

Przygotowany przez K2 Consulting raport podsumowujący wyniki badania prezentuje spojrzenie decydentów wdrożenia, dostawców rozwiązań, odbiorców jak i znawców tematyki, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami o największych problemach wdrożeń CRM, symptomach ich wystąpienia, skutkach dla projektu i organizacji oraz zalecanych działaniach zaradczych.

Więcej…
 
Pielęgnuj w sobie paranoję PDF Drukuj Email

Optymiści do piachu - były szef Intela i prof. Koźmiński rekomendują zarządzanie ryzykiem

- Andy Grove, były szef Intela, powtarza, że przeżyją tylko paranoicy. Nieustannie wyobrażają sobie negatywne scenariusze i mają z góry przemyślane reakcje - mówi Koźmiński. Potknięcia paraliżują tych, którzy nie potrafią sobie ich wyobrazić.

- Dziś paranoicy wygrywają, a niepoprawni optymiści idą do piachu. Pielęgnujcie w sobie tę paranoję - radzi Andrzej K. Koźmiński

Więcej…
 
Kwietniowy numer HBR: Poszerzaj granice ryzyka! PDF Drukuj Email

Kryzys i związana z nim niepewność zwiększają awersję menedżerów i przedsiębiorców do zagrożeń. Tymczasem w biznesie, podobnie jak w niektórych dyscyplinach sportów ekstremalnych, umiejętność działania na coraz wyższych poziomach ryzyka jest warunkiem osiągania wyjątkowych wyników.

Jeden z najbardziej doświadczonych himalaistów na świecie, Piotr Pustelnik, uważa, że w tym sporcie kluczem do pokonania ryzyka jest zarządzanie emocjami ludzi podejmujących decyzje w warunkach zagrożenia.

Więcej…
 
Wpływ kryzysu na portfel projektów i rolę PMO PDF Drukuj Email

Celem badania przeprowadzonego przez K2 Consulting w lutym i marcu br. było sprawdzenie w jaki sposób kryzys wpłynie na portfele projektów polskich przedsiębiorstw oraz jak w związku z tym zmieni się rola PMO.

Badanie przeprowadzono wśród członków wyższej kadry zarządzającej, szefów PMO, kierowników projektów oraz właścicieli reprezentujących ponad 40 firm prowadzących działalność na terenie całej Polski.

75% ankietowanych uważa, że kryzys ma lub będzie miał wpływ na ich firmy.
56% spodziewa się redukcji portfela projektów
44% uważa, że poziom ryzyka projektów w portfelu wzrośnie

Więcej…
 
Zarządzanie projektami wysokiego ryzyka PDF Drukuj Email

Czy planujesz realizację projektu wysokiego ryzyka?

Jeśli planujesz wdrożenie systemu klasy ERP, CRM, BI lub WMS to stoisz przed wyzwaniem, które z pewnością można nazwać projektem wysokiego ryzyka. Co to w praktyce oznacza?

Statystyka pokazuje, że masz 31% szans na totalną klapę, 53% szans na to, że projekt zakończy się przekroczeniem czasu budżetu i ograniczeniem zakresu i aż 16% szans na pełen sukces. To całkiem sporo jak na wdrożenie systemu IT. Gdybyś jednak zechciał zwiększyć swoje szanse na sukces, warto poświęcić czas na analizę i redukcję ryzyk związanych z realizacją tego projektu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, 1) == 0)?