Forum wymiany wiedzy

Poniżej zamieściliśmy ciekawe i inspirujące materiały dotykające różnych zagadnień związanych z wdrażaniem zmian służących poprawie efektywności biznesu:Kiedy zaangażowanie zarządu w realizację projektu strategicznego jest potrzebne? PDF Drukuj Email
Bartosz Berendt, akredytowany coach International Coach Federation.

"Przejąłem dowództwo, wiedząc, że mogę wybrać jedną z dwóch dróg. Pierwsza polega na tym, żeby przez dwa lata nic nie robić, przyczaić się i nie ryzykować. (...) Ale problem - największy, jaki istnieje w Marynarce - leży w tym, że moja bierność i tak zostałaby nagrodzona awansem. Bardziej niebezpieczna droga, przynajmniej dla mnie i mojej kariery, polegała na tym, żeby wszystko zmienić, potrząsnąć okrętem tak, by uzyskać naprawdę wyjątkowe wyniki" - napisał Michael Abrashoff, kapitan, który sprawił, że jego okręt stał się najlepszą jednostką w Marynarce Stanów Zjednoczonych.

Trudny wybór

Mając przed sobą realizację projektu strategicznego, możemy stanąć przed podobnym wyborem. Możemy realizować projekt w ramach i granicach, na które pozwalają nam obecne procedury, zakres odpowiedzialności, dostępne zasoby i możliwości wpływu. Postawić się w roli,  którą wyznaczyli nam członkowie zarządu:  wszystko idzie dobrze, mieści się w budżecie i nie ma opóźnień. Drugą drogą jest wpłynięcie na kształt firmy i udział w realizacji strategii, którą obrał zarząd i do realizacji której zobowiązał się przed właścicielami.

Więcej…
 
Decyzja komandosa - podświadomość, intuicja i emocje w zarządzaniu PDF Drukuj Email

Siły specjalne, jak choćby amerykańskie Special Forces Groups (Airborne) czy nasz GROM często szkolone są do walki w ekstremalnych warunkach. Warunkach stresu, niedoczasu, niewystarczającej siły ognia. Jednym z podstawowych ich treningów jest...trening reaktywny polegający m.in. na przewidywaniu reakcji wroga. Komandos musi bowiem ?wiedzieć? co zrobi jego uzbrojony przeciwnik zanim zacznie on wykonywać jakikolwiek ruch. I musi odpowiednio zareagować. Decyzja jest przy tym ostateczna ? od niej zależy życie. Tymczasem tak naprawdę żołnierz nie posiada racjonalnych przesłanek do stwierdzenia, jak postąpi jego wrogi odpowiednik. Tak naprawdę jego decyzja i reakcja jest...podświadoma

Więcej…
 
Empik w opałach PDF Drukuj Email

Kłopoty z płatnościami, ograniczenie zamówień, zatory magazynowe. Zdaniem niektórych wydawców: Empik ledwo zipie. Czy to początek końca największego sprzedawcy książek i multimediów w Polsce?

Więcej…
 
CIO - Zarządzanie ryzykiem w transformacjach strategicznych PDF Drukuj Email

Światowe indeksy ciągną w górę banki. To nie przypadek. To one i firmy transportowe zwiastują z reguły punkt zwrotny w gospodarce. Analitycy twierdzą - "Najgorsze za nami". "Recesja się kończy" - dodają inni.

Szefowie IT w Polsce twierdzą, że wraz z nadejściem ożywienia gospodarczego w wielu przedsiębiorstwach możemy spodziewać się radykalnych zmian, zmian w których IT odgrywa rolę trudną do przecenienia.

Już dziś w obliczu w nadchodzących transformacji strategicznych każdy CIO powinien zadać sobie pytanie, jaką rolę w nich odegra i upewnić się, że organizacja którą zarządza nie będzie ich najsłabszym ogniwem.

Więcej…
 
Przygotuj się do wdrożenia systemu ERP PDF Drukuj Email

Uczestnicy przeprowadzonego w sierpniu 2009r. badania wskazali ponad 40 różnych problemów pojawiających się we wdrożeniu systemu ERP, które ich zdaniem mają kluczowe znaczenie dla powodzenia projektu.

Przygotowany przez K2 Consulting raport podsumowujący wyniki badania prezentuje spojrzenie decydentów wdrożenia, dostawców rozwiązań, odbiorców jak i znawców tematyki, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami o największych problemach wdrożeń ERP, symptomach ich wystąpienia, skutkach dla projektu i organizacji oraz zalecanych działaniach zaradczych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
, 1) == 0)?